Samsung’un, Galaxy S8’i Bilgisayara Dönüştüren Aksesuarı: DeX

DONANIM 01 Nisan 2017 - 1:03 360 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Samsung’un, Galaxy S8’i Bilgisayara Dönüştüren Aksesuarı: DeX

Uzunca bir bekleyiş, onlarca kez gelen sızdırılmalar derken, yılın en fazla merakla beklenen telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S8, abisi niteliğindeki Galaxy S8+ ile birlikte resmi olarak tanıtıldı. Tabi Güney Koreli şirket böylesine önemli bir cihazını kuru kuruya tanıtamazdı.

Yanında çeşitli aksesuarlar ile de görücüye çıkan Galaxy S8’in en dikkat çeken aksesuarı şüphesiz Samsung DeX. Samsung DeX’in ne olduğunu, ne işe yaradığını kısaca açıklamak gerekirse; DeX, Galaxy S8’inizi masaüstü bilgisayara dönüştürmekte.

Bilgisayarınızın monitörüne bağladığınız DeX’in telefon yerleştirme ünitesine Galaxy S8’i koyduğunuzda, telefonunuzu bilgisayar monitöründen masaüstü görüntüsü ile kontrol edebilmeniz mümkün. Ayrıca telefonunuzdaki tüm uygulamaları da yine monitör görüntüsü üzerinden kullanabilme imkanınız mevcut.

Galaxy S8 cihazınızı bir nevi mini bilgisayara dönüştüren DeX, üzerinde bulunan USB girişleri ile de kablolu ya da kablosuz mouse ve klavye desteği de sunarak telefonunuzun monitör üzerindeki kontrol deneyimini bilgisayar düzeyine çıkarmayı başarıyor. Bu girişlerin yanı sıra HDMI girişine de sahip olan DeX, Bluetooth ve Wi-fi bağlantısı ile Ethernet girişine de sahip. Yani ethernet girişini kullanarak DeX ünitesine koyduğunuz Galaxy S8 cihazınızda interneti kullabilmeniz mümkün. Daha açıklayıcı olmak gerekirse DeX, S8’de kablolu internet kullanımanızı da dolaylı olarak sağlıyor. Ayrıca yine DeX üzerinde bulunan USB Type-C portu ile telefonunuzu bağlayıp şarj işlemi de yapabilmektesiniz.

Samsung DeX’in fiyatına gelirsek; henüz Türkiye fiyatı konusunda bir bilgilendirme yapılmayan Samsung DeX’in dolar bazında fiyatı 160 dolar olarak karşımıza çıkmakta.


ETİKETLER:
tadmin
admin@thewp.com.tr

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsviçre Hastanelerinde Drone Kullanılacak!

İsviçre'nin Lugano şehrinde bulunan bir çift hastane, droneları laboratuvar numunelerini taşımak için test ...

Galaxy S8’i Bilgisayara Çeviren Samsung DeX’in Fiyatı Belli Oldu!

Samsung, Galaxy S8 konferansında telefon dışında birçok ürünün duyurusunu yaptı. Özellikle Galaxy S8’i satı...

Xiaomi, 4K 60 FPS Kayıt Yapabilen Aksiyon Kamerasını Tanıttı!

Xiaomi, telefon sektöründe adından ara ara söz ettiren güzel bir firma. Özellikle fiyat/pe...

GTX 1080Ti İçin Asus, MSI ve Evga Gibi Firmalardan Satışa Çıkan Tüm Modeller ve Fiyatları!

Ekran kartı piyasası yeniden kızışmaya başladı. 2016’nın ikinci çeyreğinde duyurulan ve herkes tarafından b...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP