Samsung’dan Yepyeni Akıllı Ev Sistemi: SmartThings Hub

DONANIM 01 Nisan 2017 - 1:03 441 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Samsung’dan Yepyeni Akıllı Ev Sistemi: SmartThings Hub

Akıllı ev donanımları ve asistanları gün geçtikçe ev içindeki hayatı daha da kolaylaştırmak için geliştiriliyor. Apple ve Amazon gibi bu alanda öncü firmaların ürünleri ya da bir nevi “yönlendiricileri” farklı markalardan aldığınız donanımları da destekliyor. Evimizin içindeki her komutumuz artık kablosuz ağların alıcıları tarafından algılanıyor; kahvenizi ısıtmak için bir ses komutu yetiyor.

Samsung’un ise size bu konuda yardımcı olmak için ürettiği bir cihaz var. Evinizde bulunan tüm akıllı cihazları SmartThings Hub cihazı aracılığıyla yönlendirmenizi sağlıyor. Kısaca tüm akıllı cihazları merkezi bir noktadan yönlendirmeniz için geliştirilmiş bir “router”

Firma tarafından “Connect Home Akıllı Wi-Fi Sistemi” denilen bir teknoloji ile çalışıyor. Küçük bir paket halinde Samsung SmartThings merkezi olması nedeniyle oldukça düzgün. Söz konusu teknoloji Bluetooth 4.1, Wi-Fi, Zigbee veya Z-wave üzerinden akıllı ev cihazlarıyla iletişim kurmanızı sağlıyor. Bu kadar kablosuz teknoloji desteği ile piyasada bulunan her akıllı cihazı Samsung’un yönlenydiricisiyle kullanmayı mümkün kılıyor.

Ürün tek veya üçlü bir paket halinde satılacak. Her birimin 140 metre karelik bir alanda çalıştığını belirtelim. Ayrıca Google WiFi gibi her istasyonda yalnızca bir Ethernet portu bulunacak. Daha fazla kablo bağlantısı isteyenler çoğaltıcı almak zorunda. Nitekim ürün kabloları ortadan kaldırmak, akıllı ev sistemlerine yön vermek için tasarlandı.

Henüz fiyat konusunda bir açıklama yok firmadan. Elbette elimize bilgiler ulaşır ulaşmaz sizlere bildireceğiz, takipte kalın 🙂


ETİKETLER:
tadmin
admin@thewp.com.tr

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsviçre Hastanelerinde Drone Kullanılacak!

İsviçre'nin Lugano şehrinde bulunan bir çift hastane, droneları laboratuvar numunelerini taşımak için test ...

Galaxy S8’i Bilgisayara Çeviren Samsung DeX’in Fiyatı Belli Oldu!

Samsung, Galaxy S8 konferansında telefon dışında birçok ürünün duyurusunu yaptı. Özellikle Galaxy S8’i satı...

Xiaomi, 4K 60 FPS Kayıt Yapabilen Aksiyon Kamerasını Tanıttı!

Xiaomi, telefon sektöründe adından ara ara söz ettiren güzel bir firma. Özellikle fiyat/pe...

GTX 1080Ti İçin Asus, MSI ve Evga Gibi Firmalardan Satışa Çıkan Tüm Modeller ve Fiyatları!

Ekran kartı piyasası yeniden kızışmaya başladı. 2016’nın ikinci çeyreğinde duyurulan ve herkes tarafından b...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP